Ja jako kierowca taksówki

Kompetencje zawodowe taksówkarza, jakim muszę być lub się stać?

Osoba, która chciałaby wykonywać zawód taksówkarza musi być cierpliwa i opanowana, jeśli nie to będzie musiała się tego troszkę nauczyć. Pamiętajmy o kilku rzeczach, taksówkarz stoi niejednokrotnie w korku, czeka na klienta w mrozie bądź upale czy przemierza nie najlepszej jakości drogi i to w godzinach szczytu lub spotyka się z ludźmi których nie chciałby z własnej woli spotkać. To jak wizyta u dentysty…trzeba to przeżyć i obejść się bez „ofiar w ludziach i mieniu”. Okazuje się więc, że w każdej sytuacji musi on trzymać nerwy na wodzy. Co więcej, dobrze jest jeśli osoba taka jak TAXIdriver jest komunikatywny, na ile to możliwe ubrany, pachnący i nie naganny w swym jestestwie ( wg uznania i zdrowego rozsądku) oraz  lubi kontakt z ludźmi, a prowadzenie samochodu nie sprawia mu trudności i go nie męczy. Niejednokrotnie w czasie przejazdu podejmowana jest przecież rozmowa z klientem i to na wszelakie tematy.

Taksówkarz musi być odważny i wytrzymały – jego praca przebiega w różnych porach dnia, nierzadko w nocy. Taksówkarz musi umieć się poświęcić, wiadomo bowiem, że najlepsze zarobki są w weekendy i święta.

Nie poruszamy tematów…wg wzoru jak i Cioci na imieninach czyli, religia, polityka, wychowanie dzieci, zawsze jest temat – pogoda…pogoda i jeszcze raz pogoda !!!